تبلیغات
پرتو90تبریز - گوشواره و کاهش هوش و ذکاوت!
 

سوراخ کردن گوش از کودکی میان دختران خانواده مرسوم بوده است. در گذشته مادربزرگ ها با وسایل بسیار ابتدایی گوش دختربچه‌ها را سوارخ می‌کرده‌اند. معمولا یک تکه نخ تا مدتی در گوش بچه می‌ماند و بعدازمدتی گوشواره جای نخ را می‌گرفت. اما طی چند سال اخیر خانمهای جوان کم کم به انداختن دو گوشواره درهر گوش تمایل نشان دادند.

ازسوی دیگر تنوع طلبی خانم‌ها و در برخی از موارد پسران جوان تا آن جا پیش رفت که امروزه افرادی دیده می‌شوند که از ابتدا تا انتهای گوش خود را سوراخ کرده و مدل به مدل و رنگ به رنگ گوشواره از آن آویخته اند. سوراخ کردن دیگر اجزای بدن نیز از این دست مدهای جدید به شمار می‌روند.

این در حالیست که چنانچه برای این کار وسایل غیر استریل استفاده شود عفونت‌ها به سرعت منتقل خواهند شد. ایجاد سوراخ‌های متعدد در گوش به ویژه در بخش‌های غضروفی‌، این ناحیه را مستعد عفونت‌های خطرناک می‌کند. 

سیستم دفاعی بدن بسیاری از مراجعه کنندگان از طریق تعداد زیاد سوراخ در گوش به ویژه در بخش‌های غضروفی دچار اختلال شده و در آن ناحیه عفونت‌هایی ایجاد و بیمار مجبور به خارج کردن اجسام خارجی از گوش خود شده اند. میکروب های در این حالت مقاوم شده و افراد به شدت دچار درد می‌شوند.

بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهد که گوشواره ها و زیورآلات زینتی برای گوش و گردن باعث آسیب رساندن به سیستم شنوایی می شوند. آویزه های گوش و زیورآلات تزئینی برای نرمه گوش (قسمت گوشتی پایین گوش) خطرناک محسوب می شود. گفتنی است گوشواره ها مستقیما باعث آسیب رساندن به نورون های مغزی شده و به مغز صدمه می رسانند.

بررسی ها نشان می دهند، گوشواره ها حداقل باید روزی یک ساعت به گوش آویزان باشند، در غیر این صورت هوش و ذکاوت را کاهش می دهند و باعث آسیب رساندن به سیستم شنوایی گوش شما می شود.

شاخه موضوعات : پزشکی و سلامت، خبر، 
برچسب ها :


آمار سایت
نظرسنجی
دوست دارید این وبلاگ بیشتر چه مطالبی را شامل شود؟درباره وبلاگ


سعی بر این است مطالبی راجع به رشته های مختلف رادیولوژی و تازه های تکنولوژی مربوطه گردآوری و ارائه شود.

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است